BİZDEN HABERLER

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Günümüzde araç kiralama hizmeti veren birçok Rent A Car mevcuttur. Genelde şehir içinde veya şehir dışı yolculuklarında çok fazla talep görmektedir. Artık insanlar günümüzde sıfır km araç almak ve araçtan dolayı üzerine binen sorumlulukları almak yerine araç kiralamayı daha uygun bulmaktadırlar. Kimi kişilere göre kendi aracının bütün maliyetini düşündüklerinde araç kiralama hizmeti veren şirketlerle aylık ya da yıllık anlaşma sağlıyorlar. Araç kiralamak birkaç günlük şehir dışı gezilerine çıkmak için oldukça uygun olmaktadır.

Araç Kiralamak İsteyenlerin Araç Kiralamada Dikkat Etmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Yaşadığımız hayat içerisinde insanların birtakım giderlerini karşılamak için artık bazı alışkanlıklarını değiştirmeleri gerekmektedir. Bazı kişilerde artık çok fazla şehir trafiğinde her gün araç kullanmak yerine toplu taşıma araçlarını da kullanmaktadırlar.

Bu durumda da araç park halinde beklemektedir. Ve fazla kullanılmaz. Böyle durumlarda kişiler de sadece hafta sonları araç kullanırlar. Bazı kişiler bu nedenle araçlarını satıp kiralama hizmeti veren firmalardan araç kiralarlar. Peki araç kiralarken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  • Kiraladığınız aracın deposunu dolu olarak aldığınızda geri verirken de aynı şekilde aracı teslim etmelisiniz.
  • Az yakıt yakan bir araç kiralamak size faydalı olacaktır.
  • Öncelikle nasıl bir araç kiralamak istediğinize karar verdikten sonra firmalar arasında fiyat karşılaştırması yapmalısınız.
  • Araç kiralarken yapılacak sözleşmenin maddelerine dikkat etmeli ve uyum sağlamalısınız.

Özellikle araç kiralarken uyanık olunmalı ve yapılacak sözleşmenin içeriğine dikkat edilmelidir. Sözleşmede yer alan maddelere uyulmalıdır.

Araç Kiralamada Tasarruf Nasıl Olur?

Araç kiralama firmasıyla iletişime geçtiğinizde küçük araçlar her zaman daha uygun fiyattadır. Küçük araç kullanmak hem daha kolay olmaktadır. Hem de daha ekonomiktir. Ayrıca park sorunu bu araçlarla yaşamazsınız.

Araç Kiralamada Sigortanın Önemi!

Araç kiralarken öncelikle dikkat edilmesi gereken önemli bir hususta sigorta acentelerinin kişisel araçları kapsayıp kapsamadığıdır. Kredi kartı kullanılarak yapılan ödemelerde sigortaya ihtiyaç duyulabilir.

Sigortasız bir araç kullanıyorsanız olacak olan tüm masraflardan siz sorumlu olursunuz.

Kiralık Araçlarla Yapılan Kazalarda Bilinmesi Gerekenler

Araç sahipleri araçlarının kaskosu, vergisi, bakımı gibi sorumluluklarla uğraşmak istemedikleri zaman kiralama şirketlerine yönelmektedirler. Böyle durumlarda Araç Kiralama Hizmeti veren firmalar devreye girer.

Bu araçlarla yapılan kazalarda sürücü uyuşturucu madde ve yüksek oranda alkol aldığı zaman Rent a car sorumlu değildir. Araç Kiralama firmaları çoğu kez diğer oluşabilecek masrafların yükümlülüğü altına girmektedirler.


Haber Tarihi: 02-2020